BAŞKAN
Header Resmi
Başkanın Özgeçmişi
YUSUF AKBULUT KİMDİR?

1973 yılında Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesi Bakarcak mahallesinde dünyaya geldi.Öğrenimini Sarıoğlan’da tamamladı. Daha sonra Ayşe Baldöktü Çıraklık Eğitim Merkezi metal bölümünden, çırak, kalfa, usta ve usta öğreticilik belgelerini aldı.
1997 yılından beri Sarıoğlan ilçesinde; kendi demir doğrama, çelik kondüksiyon ve benzeri işler yaptı ve devam ediyor.1989’da DYP’de aktif siyasete atıldı. O günden 2007’ye kadar DYP Sarıoğlan ilçe başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 2007 ile 2009 arası DP ilçe başkanlığı görevinde bulundu. 2009’da DP’den belediye başkan adayı oldu. Aynı yıl Pancar Ekiciler kooperatifi yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu.
 Kayseri Şeker Fabrikası iştiraklerinde Pan pet ve Pan imar, Sarıoğlan Çevre ve sosyal yardımlaşma Derneği, Sarıoğlanspor kulübü yönetim kurulu üyelikleri gibi bir çok önemli görevi aldı. 2013’e kadar DP ilçe başkanlığı yaptıktan sonra AK Parti’ye üye ve ilçe başkanlığına aday adayı oldu. AK Parti’den belediye meclis üyeliği için adaylığa başvurdu. MHP’den 2014’te Sarıoğlan ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi oldu. 2015 ilk çeyreğinde partiden istifa ederek yeniden AK Parti’ye geçti. Halen Kayseri Büyükşehir Belediye meclis üyeliği devam ediyor. Bu meclisin bir dönem çevre ve sağlık komisyon üyeliği görevinde de bulundu. Bir çok Avrupa ülkesini gezdi. Orta derece ingilizce bilir. Halen bekar.
SARIOĞLAN BELEDİYESİ
Şenyurt Mah. Kayseri Cad. No:20 Sarıoğlan / Kayseri
0352 811 20 14
ULAŞIM ( Kroki )
Google Haritalar üzerinden Belediyemize en kolay şekilde ulaşabilirsiniz...
Web tasarım Medyatör