HABERLER
Header Resmi
Ankara, ve başkan Akbulut Bakanımız Özhaseki’nin annesinin cenazesinde…
23 Haziran 2017

Ankara, ve başkan Akbulut Bakanımız Özhaseki’nin annesinin cenazesinde…
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin annesi Şükran Özhaseki'nin Camikebir camiindeki cenaze törenine katılmayan kalmadı. Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya, Vali Süleyman Kamçı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM eski başkanı Cemil Çicek, MHP İstanbul Milletvekili Saffet Sancaklı, Teknik Direktör Tolunay Kafkas, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, eski ve yeni çok sayıda bakan, milletvekili, belediye başkanı, politikacı, spor adamı, Özhaseki'nin yakınları ve vatandaşlar katıldı. 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , Kazakistan'da olmasıyla cenazeye katılamadı, Özhaseki'yi telefonla arayıp, başsağlığı dileklerini iletirken cenazeşe kardeşi Macit Gül katıldı. Cenaze namazını Kayseri il Müftüsü Doç.Dr. Şahin Güven kıldırdı. Cenaze nedeniyle geniş ve sıkı güvenlik önlemi alındı.
Cenaze töreni için Ankara’dan Kayseri’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde bulunan Seyrani Camisinde kıldı. Cuma namazının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine eşlik eden kabinedeki bazı bakanlarla birlikte Şükran Özhaseki’nin cenaze namazına katılmak üzere Camii Kebir’e geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve ailesine taziyede bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki yan yana saf tutarak cenaze namazını kıldı. Cenaze namazının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan merhumenin tabutunu bir süre taşıdı.
Cenaze Asri mezarlıktaki aile kabristanında toprağa verildi. Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, merhume Şükran Özhaseki'ye Allah’tan rahmet Bakanımız Özhaseki ve ailesine başsağlığı ve sabırlar diledi.
Bu haber 1 kez okundu.
Son Haberler
SARIOĞLAN BELEDİYESİ
Şenyurt Mah. Kayseri Cad. No:20 Sarıoğlan / Kayseri
0352 811 20 14
ULAŞIM ( Kroki )
Google Haritalar üzerinden Belediyemize en kolay şekilde ulaşabilirsiniz...
Web tasarım Medyatör